Zipy

V naší nabídce najdete zipy mnoha délek a barev včetně nekonečných zipů a samostatných zipových jezdců.

Zipy

Zip

Zajímavost: Věděli jste, že “zip” se také nazývá zdrhovadlo?

Využití zipů je velmi různorodé - ať už jde o boty, oblečení, stany či kufry. Proto je také nabídka zipů velmi široká s  různými druhy, barvami a provedením.

Nejrozmanitější nabídka je u zipů spirálových. Jedná se o zipy s  jemnými plastovými zuby, které jsou elegantní a vhodné pro dámskou konfekci. Nejzákladnějším typem je nedělitelný spirálový zip, který se používá především do šatů, halenek, sukní či kalhot. Zakoupit jej můžete v délkách od 6 do 65 cm. Tento typ doplňuje dělitelný spirálový zip určený na stany a spacáky (hrubší typ, délka 120 - 250 cm) nebo na bundy, svetry či mikiny (jemnější typ, délka 25 - 95 cm). Na spací pytle a stany můžeme také využít spirálový zip oboustranný, který usnadní jeho používání z obou stran. Nabízen je v délce od 120 do 150 cm. Spirálový zip nekonečný se hodí především na batohy a cestovní tašky (hrubší typ) nebo na peněženky, kabelky, polštářky či povlečení (jemnější typ). Na kalhoty, bundy a vesty pro venkovní nošení je vhodný spirálový zip voděodolný, který se nabízí v délkách od 18 do 85 cm. Na společenské oděvy se skvěle hodí zip spirálový skrytý, který je po uzavření ukryt za látkou zipu a není proto skoro vidět.

Další skupinou zipů jsou zipy kovové, které mají kovové zuby. Svým stylem se nejlépe hodí na pracovní oděvy a pánské oblečení. Kovový zip nedělitelný můžeme zakoupit v jemném provedení, které je vhodné na kalhoty, sukně a jemnější materiály, nebo v hrubém provedení, které je vhodné na silnější materiály. Zip je nabízen v délce od 6 cm do 25 cm. Nedělitelné zipy doplňuje nabídka kovových zipů dělitelných, které jsou vhodné na kožené bundy (hrubý zip) nebo svetry, mikiny a slabší materiály (jemný zip). Dle potřeby můžete využít délku od 30 do 100 cm. Kovový zip stanový využijeme ve spacích pytlích a stanech, je nedělitelný a nabízí se v rozměrech od 150 - 200 cm.

Poslední skupinou zipů jsou zipy s  hrubšími plastovými zuby - zipy kostěné. I zde nalezneme zipy kostěné nedělitelné, které využijete v mikinách, svetrech, kalhotách, zvláště dětských. Nabízené délky jsou od 8 do 25 cm. Zipy kostěné dělitelné jsou vhodné pro kožené bundy, motorkářské kombinézy a hrubší materiály (hrubý zip) nebo na bundy, vesty a kabáty (jemný zip). Využít můžete délky od 30 do 105 cm. Na použití ve vestách je vhodný zip kostěný oboustranný, který je nabízen v délce od 35 do 90 cm.

Zvláštní skupinou zipů jsou zipy protisměrné dělitelné, které jsou opatřeny jezdci na obou stranách zipu. K dispozici jsou v kovovém, kostěném i spirálovém provedení v délkách od 40 do 110 cm.

Jezdec na zip

Jestliže se Vám rozbije jezdec, nemusíte ihned párat celý zip. V naší nabídce naleznete náhradní jezdec na zip v mnoha provedeních. Nabízíme jak jezdce na kostěné zipy, tak jezdce na spirálové zipy. Každý z jezdců je k dispozici v několika velikostech (dle zipu) a barevném provedení (černý, stříbrný, staromosazný a další).

Najdete u nás

 • spirálové zipy
 • kovové zipy
 • kostěné zipy
 • zipy na stany
 • zipy dělitelné i nedělitelné
 • jezdci na zip

Zipy

Prohlédněte si naši nabídku.

xIMG_20230405_093226.jpg
Zipy
Zipy
 • nejrůznějších barev a délek
 • spirálové, kovové i kostěné
zipy1.jpg
Zipy
Zipy
 • na kalhoty, bundy i svetry
 • od 6 cm až po 90 cm
zipy2.jpg
Zipy stanové
Zipy stanové
 • extra dlouhé 120 - 250 cm
 • vhodné i na spací pytle
zipy3.jpg
Jezdec na zip
Jezdec na zip
 • na kostěný i spirálový zip
 • v mnoha provedeních

Prodejny

Navštivte naše prodejny v Olomouci, Prostějově a ve Šternberku.

Masarykova třída 38 Olomouc

Masarykova třída 38, Olomouc

Masarykova třída 38

Prodejna galanterie a textilu nedaleko vlakového nádraží v Olomouci.

Pavelčákova 15 Olomouc

Pavelčákova 15, Olomouc

Pavelčákova 15

Prodejna galanterie a látek nedaleko centra města Olomouce.

Újezd 2 Prostějov

Újezd 2, Prostějov

Újezd 2

Největší prodejna galanterie v Prostějově s prodejní plochou téměř 200m2.

ČSA 6 Šternberk

ČSA 6, Šternberk

ČSA 6

Prodejna galanterie na hlavní ulici ČSA ve Šternberku, nedaleko Expozice Času.